RapStyle
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Paylaşırken Kaynaşacağınız Forum

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

3 X 3 Yardim / Gerİ Adama DÖnme (help And Recover)

YazarMesaj
RapzeN
Admin
Admin
RapzeN

3 X 3 Yardim / Gerİ Adama DÖnme (help And Recover) Empty
MesajKonu: 3 X 3 Yardim / Gerİ Adama DÖnme (help And Recover)   3 X 3 Yardim / Gerİ Adama DÖnme (help And Recover) Icon_minitimePaz Haz. 17, 2007 12:50 am

3 X 3 YARDIM / GERİ ADAMA DÖNME (HELP AND RECOVER)

3 X 3 Yardim / Gerİ Adama DÖnme (help And Recover) Drill19_clip_image0023 X 3 Yardim / Gerİ Adama DÖnme (help And Recover) Drill19_clip_image0043 X 3 Yardim / Gerİ Adama DÖnme (help And Recover) Drill19_clip_image006

Bu çalışma adam adama savunmanın şu ana kadar öğrenilen her bir
parçasını içeren çok temel bir çalışmadır.Oyuncular ‘şekil 1’de
gösterildiği gibi,topun bulunduğu yere göre pozisyon alır ve
yerleşirler.(1) hücum oyuncusu süratli bir şekilde içeri penetre eder
ve yardım tarafında hazır bulunan /5\ savunma oyuncusu tam 3 sn. çizgisinin üstünde dip çizgiyi de kapatacak şekilde toplu oyuncuyu durdurur./1\ savunma oyuncusu toplu oyuncu yanında kalır ve /5\ ile ikili sıkıştırma (double team) yaparlar.Bu esnada /3\
savunma oyuncusu da (5) hücum oyuncusunun önüne doğru gelir ve yardım
eder.(1) hücum oyuncusu ikili sıkıştırmanın üzerinden pası (3)hücum
oyuncusuna atar./3\ savunma oyuncusu ‘ pasla beraber ‘ adamına döner(recover).Ve şuttan caydırma savunmasını uygular(close-out )./5\ alçak post savunmasını yapar,/1\ yardım tarafı savunma pozisyonuna geçer.Bu pozisyonda ,(3) pası içeri (5)’e verir,/3\ kendi adamı ve (5) hücum oyuncusunun arasında pozisyon alır.Bu noktada /3\ hem (5)’i hem de (3)’ü kontrol etmelidir.

Hazırlayan:Aydın ÖRS
https://rapstyle.1fr1.net

3 X 3 Yardim / Gerİ Adama DÖnme (help And Recover)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-